UEFA-nın 2017/2018 mövsümündə Azərbaycana ayırdığı vəsaitin məbləği açıqlanıb
UEFA 2017/2018 mövsümündə Azərbaycana 7 milyon 19 min avro (təxminən 14 milyon manat) vəsait ayırıb.
Report” xəbər verir ki, bu barədə qurumun müvafiq dövrü əhatə edən hesabatında bildirilir. Avropa futbol qurumu “HatTrick” layihəsi çərçivəsində AFFA-ya investisya üçün 200 min avro verib. Milli komandalara həmrəylik ödənişi 1 milyon 250 milyon avro təşkil edib. Eyni meyara görə Çempionlar Liqasına vəsiqə qazanan “Qarabağ”a 600 min avro, qitənin ən nüfuzlu klub turnirinə düşə bilməyən digər 7 Premyer Liqa təmsilçisinə isə ümumilikdə 3 milyon 553 min avro ödənilib.
Avropa Liqasının təsnifat mərhələsinə qatılan, lakin qrupa vəsiqə qazana bilməyən klublara isə ümumilikdə 1 milyon 416 min avro paylanılıb.
Qeyd edək ki, ötən mövsüm avrokuboklarda Azərbaycanı 4 klub – “Qarabağ”, “Keşlə”, “Qəbələ” və “Neftçi” təmsil edib. Ağdam təmsilçisi Çempionlar Liqasında mübarizəni dayandırsa da, Avropa Liqasında qrupa düşüb. Digər 3 kollektiv isə çxışlarını Avropa Liqasının təsnifat mərhələsində başa vurublar.
Bu gün pələnglərin ən məşhur müdafiəçilərindən biri məşhur Hollivud ulduzu Loenardo Di Kapriodur. O Rusiyaya gələrək, Amur pələnglərin müdafiəsi üçün 1 milyon dollar bağışlayıb.

Названа сумма, выделенная УЕФА Азербайджану на сезон 2017/2018
Как сообщает Report, об этом говорится в отчете структуры, составленном на определенный промежуток времени.
Европйеская футбольная стурктура в рамках проекта HatTrick выдала АФФА 200 тыс. евро на инвестиции. Выплата солидарности национальным командам составила 1 млн 250 тыс. евро. По тому же критерию вышедшему в Лигу чемпионов "Карабаху" выплачено 600 тыс. евро, остальным 7-ми представителям Премьер-лиги, не сумевшим пробиться в самый престижный турнир континента, в целом выплачено 3 млн 553 тыс. евро.
Принявшие участие в квалификационном этапе Лиги Европы, однако не прошедшие в группу клубы в целом получили 1 млн 416 тыс. евро.
Отметим, что в прошлом сезоне в еврокубках Азербайджан представили 4 клуба: "Карабах", "Кешля", "Габала", "Нефтчи". Агдамский представитель приостановил борьбу в Лиге чемпионов, но попал в группу в Лиге Европы. Остальные три команды приостановили игры в квалификационном этапе Лиги Европы.