Növbədənkənar parlament seçkilərində iştirak etmək üçün indiyə qədər 1808 namizəd müraciət edib
Azərbaycanda fevralın 9-a təyin edilmş növbədənkənar parlament seçkilərində iştirak etmək üçün indiyə qədər 1808 namizəd müraciət edib.
Trend-in məlumatına görə, bunu Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri Məzahir Pənahov MSK-nın bu gün keçirilən iclasında deyib.
M.Pənahov bildirib ki, namizədlərin 350 nəfəri 18 siyasi partiya tərəfindən, 11 nəfəri təşəbbüs qrupları, 1447 nəfər isə fərdi qaydada namizədliyini irəli sürüb.
MSK sədri qeyd edib ki, həmin müraciət edən şəxslərin 1348 nəfərinin namizədliyi artıq təsdiq olunub. Onlardan 1142 nəfəri isə imza vərəqələrini artıq götürüb. 159 nəfəri imza vərəqələrini dolduraraq geri qaytarıb və onlardan 27 nəfər qeydə alınıb. 74 nəfər isə özləri seçkilərdə iştiraklarını dayandırıb.

В ЦИК Азербайджана уже обратились 1808 кандидатов в связи с парламентскими выборами
До настоящего времени, для участия во внеочередных парламентских выборах, назначенных в Азербайджане на девятое февраля, обратились 1 808 кандидатов.
Об этом на сегодняшнем заседании Центральной избирательной комиссии (ЦИК) сказал председатель комиссии Мазахир Панахов, сообщает в воскресенье Trend.
Панахов отметил, что 350 кандидатов выдвинуты от 18 политических партий, 11 человек — инициативными группами, 1447 человек выдвинули свои кандидатуры самостоятельно.
Председатель комиссии сказал, что из числа обратившихся уже утверждены кандидатуры 1348 человек, 1142 из них уже забрали подписные листы, а 159 - вернули, из них 27 человек зарегистрированы, 74 человека взяли самоотвод.
Напомним, что внеочередные парламентские выборы в Азербайджане будут проведены девятого февраля 2020 года.